Skrzynki wolnostojące

Wolnostojące skrzynki na listy są umieszczane tam, gdzie są najbardziej przydatne, bez względu na wzornictwo elewacji. Ściany i drzwi pozostają bez szpetnych dodatkowych elementów. Istotne dla energooszczędnych systemów konstrukcyjnych: Elewacja i otulina budynku pozostają nienaruszone, dzięki czemu nie powstają mostki termiczne.


SIEDLE VARIOSiedle Vario

Koncepcja systemu Vario stwarza dużo możliwości dla ustawienia wolnostojących skrzynek na listy: za pomocą stojaków lub zamontowanych na słupkach komunikacyjnych jako podporze. W obu wariantach, odbiór listów jest zintegrowany w centrum komunikacji przy wejściu.

W układzie z kompaktowymi skrzynkami na listy, przestrzeń między słupkami jest wykorzystana dla uzyskania maksymalnego efektu. W przykładzie pokazanym na zdjęciu, wspólna obudowa została wykorzystania również do zamocowania numeru budynku, elektronicznego otwierania drzwi, przycisków wywoływania i znaków informacyjnych.

Słupek komunikacyjny

Słupek komunikacyjny zawiera nie tylko skrzynkę na listy, lecz również elementy komunikacji zewnętrznej oraz wszystkie inne funkcjonalne elementy, zainstalowane na odpowiedniej wysokości. Zainstalowany w podstawie moduł oświetlenia LED, wskazuje drogę i oświetla miejsce dostępu.

Znak firmy, oświetlenie, nadzór wideo, komunikacja zewnętrzna, skrzynki na listy i gniazdko elektryczne - wszystko czego można potrzebować przy wejściu - całość zintegrowana w jednej instalacji i zamontowana w idealnym ergonomicznym położeniu.

Dla instytucji o dużej częstości otrzymywania listów, np. dla firm, skrzynki na listy są dostępne również w wersjach o wysokościach 20 lub 30 cm, zajmujących mało miejsca.

Centrum komunikacji wykorzystywane przez trzy strony, kompletne z oświetlonym numerem domu, urządzeniem domofonowym, przyciskami wywoływania i znakiem informacyjnym. Czwarta komora skrzynki na listy jako skrzynka dostaw przeznaczona na dostarczane pozycje typu gazety lub pieczywo.

SIEDLE STEELTam, gdzie istotne znaczenie posiada reprezentatywność, wolnostojąca stacja bramowa prezentuje zdecydowany styl.

Wolnostojący słupek ze skrzynką na listy nie tylko przyciąga wszystkie spojrzenia na wejściu, ale jest również idealną powierzchnią do zamieszczenia nazwy firmy lub logo. Moduł oświetlenia LED w obudowie montowanej powierzchniowo prezentuje we właściwym świetle napisy, a zintegrowana skrzynka na listy pokazuje, jak z funkcjonalnej konieczności można zrobić atut wzorniczy. Jej szerokość wystarczy, aby pomieścić również większe przesyłki bez uszkodzenia zawartości. Jej wymiary determinują proporcje słupka komunikacyjnego, który pokazuje klasę, a przy tym nie przytłacza.

Konstrukcja małych wymiarów: obudowa skrzynki na listy wystaje na zewnątrz tylko, gdzie jest to wymagane przez funkcję. Podstawa zmieniona we wspornik podłogowy, mocno przykręcony do podłoża.

Jakość użytkowa: obudowy skrzynek na listy z podwójną ścianką stanowią zabezpieczenie przed zacinającym deszczem i kondensacją. Drzwiczki do wyjmowania listów otwierają się do przodu zamiast na boki, w celu zapobieżenia wypadnięciu listów.

Przemyślana ergonomia: Wyjmowanie korespondencji z tyłu jest możliwe w przypadku skrzynki na listy z prostokątną obudową. Drzwiczki do wyjmowania korespondencji otwierają się również do przodu zamiast na bok, aby korespondencja nie mogła wypaść.

pixel