Funkcje dodatkowe

Przyciski wywołania z pismem Braille'a, indukcyjne sprzężenie dla aparatów słuchowych lub instalacje skrzynek na listy, które mogą zjeżdżać do dołu: Dzięki specjalnym funkcjom firma Siedle odpowiada na różne wymagania.

Dla niewidomych i dla osób z dużymi wadami wzroku firma Siedle oferuje przycisk wywołania o dużej powierzchni z wypukłym pismem Braille'a.

Bardzo pomocne dla ludzi, którzy używają aparatu słuchowego, jest indukcyjne sprzężenie, które stosuje się przykładowo także w muzeach. Przesyła ono sygnał akustyczny instalacji domofonowej poprzez pętlę indukcyjną w podłodze lub w ścianie bezpośrednio do aparatu słuchowego gościa.

Wspaniała jakość dźwięku także z aparatem słuchowym: Stacje wewnętrzne Siedle ze słuchawką są wyposażone w cewkę do sprzężenia indukcyjnego sygnału audio. Tym samym osoba nosząca aparat słuchowy słyszy dźwięk bezpośrednio przez niego. Dzięki tej technice stacje wewnętrzne spełniają normę europejską dla środków komunikacji kompatybilnych z aparatami słuchowymi (ETS 300 381).

Systemy firmy Siedle otwierają niemal nieograniczone możliwości dzięki ich budowie modułowej i dostosowywaniu do życzeń klientów. Umożliwiają one różną wysokość zabudowy, dla dzieci lub osób na wózkach inwalidzkich, ale także dla kierowców samochodów ciężarowych, którzy mogą obsługiwać domofon ze swojej kabiny kierowcy. Dla osób na wózkach inwalidzkich może być na przykład ważna możliwość opuszczenia na dół instalacji skrzynki na listy.

W celu zapewnienia największego możliwego bezpieczeństwa, łazienki w centrach rehabilitacyjnych lub klinikach są często wyposażane w systemy komunikacji alarmowej. To oferuje także firma Siedle: Dzięki głośnikowi i przyciskowi wywołania można w razie potrzeby natychmiast powiadomić personel.

To zostało zrealizowane na przykład w projekcie cereneo, center for neurology & rehabilitation, którego inwestor nie był zadowolony z pozostałych ofert. Firma Siedle zastosowała tę funkcję w linii Steel-Manufaktura, pasującej do architektury wnętrz najwyższej jakości oraz do wyposażenia łazienek. Także do komunikacji domofonowej kliniki zastosowano Siedle Steel wewnątrz, jak i na zewnątrz.

pixel