Kamery

Wszystkie kamery Siedle zapewniają bardzo wyraźny obraz wideo i wspaniałą widoczność także przy trudnych warunkach świetlnych. Można je zintegrować jak najbardziej dowolnie i umożliwiają one dużą swobodę projektowania.

Różnice są w szczegółach: Decydująca może być forma architektoniczna, kąt wykrywalności lub sytuacja projektowa przed drzwiami. Różnorodność modeli gwarantuje właściwą kamerę dla każdego wymagania.

Kamery wideo firmy Siedle zapewniają maksymalną funkcjonalność i swobodę projektowania. Do wyboru jest sześć modeli w różnych wersjach wykonania.


MODELE KAMERKamera 130

Duży zakres wykrywalności to tylko jedna z zalet. Poza tym kamera 130° urzeka naturalnym oddawaniem barw i wspaniałą widocznością w nocy, nawet w całkowitych ciemnościach (True Day/Night). Jest ona nader odporna na działanie temperatury i nadaje się do pracy ciągłej. To połączenie czyni ją wyjątkową na tle konkurencji. W asortymencie firmy Siedle kamera 130 jest preferowanym wyborem do większości zastosowań.

Zakres wykrywalności poziomo/pionowo: ok. 130°/100°.

Kamera 180

Kamera 180 zapewnia pełny przegląd sytuacji oraz jeszcze większą swobodę projektowania. Obejmuje niemal cały obszar przed i obok wejścia oraz urzeka wspaniałym, naturalnym oddawaniem barw. To umożliwia filtr świetlny, który ukrywa widmo podczerwieni z widma światła. Kamera 180 daje dobrą widoczność w nocy, ale potrzebuje dodatkowego źródła światła. Z reguły wystarcza do tego zwykłe oświetlenie wejścia. Kamera 180 jest nader odporna na działanie temperatury i dlatego nadaje się do pracy ciągłej.

Zakres wykrywalności poziomo/pionowo: ok. 165°/135°

Kamera 80 – w dwóch wariantach

Kamera 80 jest najtańszą kamerą firmy Siedle i jest wystarczająca do wielu rodzajów zabudowy. Dzięki True Day/Night zapewnia wspaniałą widoczność w nocy.

Zakres wykrywalności poziomo/pionowo: ok. 80°/60°.

Kamera zewnętrzna – CE 600

Kamery zewnętrzne stosuje się zawsze wtedy, jeżeli ma być rejestrowany dodatkowy kąt widzenia, przykładowo przy bocznych wejściach. Siedle oferuje dwa modele, z naturalnym oddawaniem barw i wspaniałą widocznością w nocy (True Day/Night) i ze zintegrowanym wykrywaniem ruchu (Motion Detection). Różnice wynikają przede wszystkim z różnych ogniskowych i z zasięgu oświetlenia na podczerwień. Kamera CE 600 z 2,8 do 10 mm posiada mniejszą ogniskową i nadaje się do optymalnego monitorowania odległości do 10 metrów.

Zakres wykrywalności poziomo: ca. 79°–26°, zależnie od ustawienia ogniskowej.

Kamera zewnętrzna – CE 950

Kamera zewnętrzna CE 950 jest modelem najwyższej klasy wśród kamer zewnętrznych. Z ogniskową 3,8 do 45,6 mm i odpowiednim zasięgiem oświetlenia na podczerwień jest ona optymalnym wyborem dla odległości do 55 metrów. Do jej mocnych stron należą oprócz wspaniałej widoczności w dzień i w nocy (True Day/Night) zintegrowane wykrywanie ruchu (Motion Detection), autofokus i mechaniczna ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Ognisko i 12-krotny zoom optyczny w razie potrzeby można ustawić mechanicznie, cyfrowy zoom zapewnia 32-krotne powiększenie.

Zakres wykrywalności poziomo: ok. 45,6°–4,0°, zależnie od ustawienia ogniskowej.

KĄT WYKRYWALNOŚCISytuacja architektoniczna w strefie wejścia może być bardzo różna. Nie zawsze goście stoją bezpośrednio przed drzwiami. Dlatego większe kąty wykrywalności pełnią także funkcje bezpieczeństwa. Kamery firmy Siedle także w trudnych sytuacjach mają wszystko na oku. Pokazują w razie potrzeby bardzo duże klatki zdjęciowe, poziomo jak i pionowo. To jest komfortowe i bezpieczne i ułatwia projektowanie.

Przy wejściu istotny jest nie tylko poziomy kąt wykrywalności, lecz także pionowy. Różnice mogą być decydujące – przykładowo, jeżeli przed drzwiami stoją dzieci lub osoby na wózkach inwalidzkich.


ZALETY KAMER SIEDLEJakość obrazu

Nowoczesna technologia CMOS, automatyczna kompensacja światła konturowego i funkcja elektronicznej przesłony przeciw oślepianiu zapewniają wspaniałe oddawanie barw i jakość obrazu.


Widoczność w nocy

Wszystkie kamery firmy Siedle posiadają automatyczne przełączanie dzień/noc i wysoką światłoczułość, większość także funkcję True Day/Night.


True Day/Night

Prawie wszystkie kamery łączą w sobie wysoką wierność kolorów w dzień i wspaniałą widoczność w nocy. Nowoczesna technika wykorzystuje w nocy widmo światła w podczerwieni i filtruje je w dzień.


Dwustopniowe ogrzewanie

Dwustopniowe ogrzewanie chroni modele kamer przed skraplaniem. Dzięki temu firma Siedle gwarantuje pełną funkcjonalność także przy silnym spadku temperatury.


Duże kąty wykrywalności

Kamera 130 obserwuje większość strefy wejścia. Pole widzenia kamery 180 sięga niemalże od ściany do ściany i obejmuje także dzieci lub osoby na wózkach inwalidzkich.


Ochrona przed kradzieżą

Firma Siedle zaleca zabezpieczenie drogich instalacji ochroną przed kradzieżą. Steruje ona drogą elektryczną solidną mechaniczną blokadą.


Pamięć obrazu

Kto kiedy stał pod drzwiami? Pamięć obrazu, którą posiada większość stacji wewnętrznych wideo, pokazuje każdego odwiedzającego, który dzwonił do drzwi.


pixel